Meet ausztrál férfiak 73

Meet ausztrál férfiak 73 Előtte még azonban Ezzel összesen 65 zsinórban lejátszott Grand Slam torna után hagyott ki egyet. Karrierje első Davis kupa döntőjére készülhetett tehát.

• Nincs

Kerry Reid Sablon:Roland Garros, női egyes bajnokok m v sz. Sablon:Wimbledon, női egyes bajnokok m v sz.

Wimbledon után pár hét pihenő következett, Meet ausztrál férfiak 73 egy Davis-kupa forduló Portugália ellen, amelyet Svájc könnyedén megnyert.

Sablon:US Open, női egyes bajnokok m v sz. Sablon:Világbajnok teniszezőnők m v sz. Sablon:Női egyes tenisz olimpiai bajnokai m v sz. Sablon:Női páros tenisz olimpiai bajnokai m v sz. Olimpiaportál Teniszportál USA-portál.

Kategória : Amerikai teniszezők Amerikai olimpiai bajnokok Olimpiai bajnokok Olimpiai bajnokok Olimpiai bajnokok Olimpiai bajnokok tenisz Világelső teniszezők Afroamerikai nők ben született személyek Grand Slam-győztesek tenisz Élő személyek WTA Finals résztvevője Michiganiek.

Névterek Szócikk Vitalap. Nézetek Olvasás Szerkesztés Laptörténet. Kezdőknek Segítség Közösségi portál Kapcsolatfelvétel Adományok. Mi hivatkozik erre? Kapcsolódó változtatások Speciális lapok Hivatkozás erre a változatra Lapinformációk Hogyan hivatkozz erre a lapra?

Wikimédia Commons. Személyes adatok. Egyesült Államok. Eredményei egyesben. Grand Slam-eredmények egyesben. Australian Open. Roland Garros. US Open.

Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry Meet ausztrál férfiak 73 menšín.

Eredményei párosban. Grand Slam-eredmények párosban. Egyesült Államok színeiben. Olimpiai játékok. Sydney, Peking, London, Szavakkal el sem tudom mondani, hogy mit érzek. Egy éve még kórházban voltam, de most itt vagyok és én vagyok a bajnok, aminek természetesen nagyon örülök.

Nem álmodtam, hogy újra itt lehetek, de én sosem adom fel. Szeretnék köszönetet mondani apukámnak, anyukámnak, Saschának edzőpartnerEsthernek fizioterapeuta és mindenkinek aki ott ül a csapatomban.

Long beach diákszállás kiadó

Szívem mélyéről köszönök mindent nektek, szeretlek titeket. Sosem tudtam volna ezt elérni nélkületek Esther, Val személyi asszisztens és Isha nővérakik a kórházban ott voltatok velem minden nap. Ez a szakasz egyelőre üres vagy erősen hiányos.

Meet ausztrál férfiak 73 Vandeweghe.

Segíts te is a kibővítésében! Martina Hingis. Venus Williams. Lindsay Davenport. Marija Sarapova. Jelena Janković.

Gyinara Szafina. Justine Henin. Vera Zvonarjova. Agnieszka Radwańska. Viktorija Azaranka.

Caroline Wozniacki. Lucie Šafářová. Garbiñe Muguruza. Angelique Kerber. Samantha Stosur.

Ószaka Naomi. Simona Halep. Bianca Andreescu. Martina Hingis Anna Kurnyikova.

Chanda Rubin Sandrine Testud. Julie Halard-Decugis Szugijama Ai. Lindsay Davenport Corina Morariu. Virginia Ruano Pascual Paola Suárez.

Lisa Raymond Samantha Stosur. Daniela Hantuchová Szugijama Ai. Samantha Stosur Rennae Stubbs. Cara Black Liezel Huber. Květa Peschke Katarina Srebotnik. Andrea Hlaváčková Lucie Hradecká. Babos Tímea Jaroszlava Svedova.

Makszim Mirni. Mahes Bhúpati Mirjana Lučić. Patrick Galbraith Lisa Raymond. Luis Lobo. Justin Gimelstob Venus Williams. Mariaan de Swardt David Adams. Grand Slam-torna Tier I Tier II Tier III 0. Tier IV 0. Tier V 0. Grand Slam Cup 1. Olimpia 1.

Open Gaz de FrancePárizs. Amélie Mauresmo. Evert CupIndian Wells. Steffi Graf. Acura ClassicLos Angeles. Julie Halard-Decugis. US OpenNew York. Grand Slam CupMünchen. Faber Grand PrixHannover.

Denisa Chládková. Toyota Princess CupTokió. Kim Clijsters. Rogers CupToronto. Jennifer Capriati. Sanex ChampionshipsMünchen. Tennis Masters RomaRóma. Justine Henin-Hardenne. Roland GarrosPárizs. WimbledonLondon. Sparkassen CupLipcse. Anasztaszija Miszkina. Australian OpenMelbourne.

A hátrányos megkülönböztetés minden formája tilos, beleértve a nemek szerinti megkülönböztetést. A as közoktatási törvény — párhuzamosan a Dakari Akciótervvel — figyelembe veszi az oktatásban alkalmazott megkülönböztetés elleni küzdelemről szóló nemzetközi egyezményben foglaltakat.

Magyarország már 40 évvel korábban, az A szabályozás célja, hogy kizárjon minden olyan intézkedést, magatartást, mulasztást, amely közvetve vagy közvetlenül az egyenlő elbánás elvét sérti.

A közoktatásról szóló törvény tiltja a hátrányos megkülönböztetés minden formáját.

Most hatszázan lakják, és az egyetlen szálloda, ami még nyitva tart, csak Meet ausztrál férfiak 73 sört árul.

Magyarországon a második világháború utáni évtizedekben általánosan növekedett az iskolázottsági szint. Ennek az egyik legjellemzőbb megnyilvánulási formája, hogy az általános iskolai végzettség kötelező megszerzésének szakasza gyakorlatilag lezárult, hiszen a férfiak és nők 90—97 százaléka eljut az elemi iskola befejezéséig 2.

Azt mondhatjuk, hogy a tömegoktatás ma már elérte a középszintet.

Masszázs kwinana tantra

A középfokú végzettséget szerzők aránya ez tartalmazza egyrészt a szakképzettségi- másrészt az érettségi- bizonyítványt szerzőket mind a férfiaknál, mind a nőknél korcsoportról-korcsoportra emelkedik.

Az egyenjogúságra törekvő magyar oktatáspolitika elérte, hogy a nemek közötti különbségek a fiatal nemzedékekben egyre csökkennek.

A tankötelezettség 18 éves korig történő kiterjesztése várhatóan tovább emeli a beiskolázottak arányát a éves korcsoportokban is 4. A magyar közoktatásban a nemek közötti egyenlőség problematikája nem kap különös hangsúlyt.

A nemek közötti egyenlőség kívánalmát a magyar oktatáspolitika megvalósult gyakorlatként kezeli, és az oktatás fejlesztésekor mindkét nemre egyaránt összpontosít.

A közoktatás minőségének és eredményességének biztosítása és értékelése valamennyi fejlett országban, így Magyarországon is az oktatáspolitika legfontosabb céljai közé tartozik.

Meet ausztrál férfiak 73 ,

Erre a területre a kilencvenes évek közepe óta Magyarországon is kiemelt szakmai és politikai figyelem irányul. Az oktatás minőségét és eredményességét a magyar oktatáspolitika a bemeneti és a kimeneti tényezőkkel segíti elő.

Az előbbiek körébe tartoznak például a tanítást és tanulást meghatározó tantervi programok, az írott vagy multimédiás ismerethordozók, a tanárképzési és továbbképzési programok, valamint a tanulás intézményi szintű megszervezése.

Ezek minőségét olyan eljárásokkal értékeli, mint az akkreditáció, a beválási vizsgálatok vagy az intézményértékelés.

De az elődöntőben megint Đoković várta, aki négy szettben búcsúztatta Meet ausztrál férfiak 73 svájci játékost.

A kimeneti elemek közé sorolja a tanulmányi teljesítményt vagy a továbbtanulást és az elhelyezkedést. A díjazottak a nyilvánosság azon tagjai, akik Forrás Szerzői. A Wikipédiából, A Szabad Enciklopédia.

Olykor pedig nagyon klisészerű jelenetekbe botlott, pedig nem szeretett volna a sztereotípiákra ráerősítő képeket készíteni, például hogy egy cowboy ellovagol a naplementébe.

Fedett pályán Meet ausztrál férfiak 73 a hazai, bázeli tornán kezdett és egy újabb tornagyőzelmet aratott, összesen a

A legnagyobb kihívást az őslakos közösségek jelentették, fehér férfiként sokkal többet kellett dolgoznia azon, hogy megnyíljanak neki, pedig az isten háta mögötti világot nem lehet hitelesen bemutatni nélkülük.

Egyre többen, főleg a fiatalok hátat fordítanak az Outbacknek, hogy a partmenti nagyvárosokban találják meg a szerencséjüket, az őslakosok viszont jóval kisebb arányban költöznek el. Ha elhagyjuk a földünket, elveszítjük az identitásunkat. Az ősi kultúra a ja alapszik, nem a versengésen.

De miből élnek az emberek? A bányászat és a mezőgazdaság a két fő foglalkoztató, bár egyre nehezebb egyről a kettőre jutni, a helyi állattenyésztők és növénytermesztők egyre nehezebben birkóznak meg a szélsőséges időjárás okozta problémákkal.

Amikor végén a bozóttüzek miatt mindenki Ausztráliára figyelt, a klímaváltozás kérdését nem lehetett megkerülni, mert ugyan ezt a kontinenst bozóttüzekre találták kinehéz elhessegetni a gondolatot, hogy ez az irtózatos erővel tomboló tűzvész mégsem volt független az emberi tényezőtől.

Majd ban rekordot döntött a déli kontinensen a szárazság, a rendszeres mérések kezdete óta nem volt ilyen kevés csapadék, Ausztrália nagy részén évi milliméter alatt maradt.

Ausztráliában, ahol az előrejelzések alapján a felmelegedés Magyarországhoz hasonlóan gyorsabb lesz a világátlagnál, az Ausztrál Állami Egyetem vezető klimatológusa szerint négyszer akkora valószínűséggel fordulhatnak elő a jövőben veszélyes erdőtüzek, mint eddig.

Az állami meteorológiai intézet as klímajelentése szintén a szélsőséges hőhullámok és száraz időszakok gyakoribbá válására figyelmeztetett. És az, hogy az ausztrál kormány dollármilliárdokkal próbál segíteni az aszály elleni küzdelemben, sokak szerint csak tüneti kezelés.

Meztelen nyugati kikötő tizenévesek

A Moranbah városában található Black Nugget Hotel pultoslánya éppen cigiszüntetet tart. A bányászvárosokban az egykor teli kocsmákban és bárokban most alig lézengenek vendégek. Máshol sem jobb a helyzet. Wilcannia az es évek közepén egy viszonylag népes város volt lakóval, 13 hotellel.

Most hatszázan lakják, és az egyetlen szálloda, ami még nyitva tart, csak dobozos sört árul. Wiluna városában pedig helyiek a hét három napján csak közepes erősségű alkoholt vehetnek, persze aki messze földről jött, arra nem vonatkozik ez a szabály.

A harmadik kört mindenki a sokk hatása alatt játszotta, Federer ellenfele, a francia Julien Benneteau is feltüzelve érkezett, 2—0-s játszmaelőnyre tett szert, és a 4.

A negyedik körben szintén megszenvedett Xavier Malisse ellen, ezúttal sérülés miatt: a hátát többször is ápolni kellett. Ennek ellenére bejutott zsinórban Grand Slam-negyeddöntőjébe, ahol már nem volt problémája, alig másfél óra alatt továbbjutott, ezzel megvalósult a Federer—Đoković elődöntő, amely egyben első füves találkozójuk volt.

A meccset négy szettben Federer nyerte, ezzel rekord 8. Bár Murray óta az első brit döntős volt Wimbledonban, és egész Nagy-Britannia szurkolt neki, Federer megakadályozta a történelmi tett végrehajtásában 4—6, 7—5, 6—3, 6—4 — helyette azonban maga is történelmi eredményeket ért el: megszerezte Grand Slam-címét, valamint 7.

Mivel korábban már csak egy hétre lett volna szüksége ahhoz, hogy utolérje Sampras hetes világelsőségi rekordját, a visszatéréssel azonnal beállította, majd egy héttel később meg is döntötte a rekordot, így átvette a vezetést az örökranglistán. A füves szezon azonban ekkor még nem ért véget, ugyanis az olimpiát szintén Wimbledonban rendezték.

Párosban címvédőként indult Stanislas Wawrinkávalazonban már a második körben kiestek. Federer ezúttal az egyesre szeretett volna koncentrálni, ahol ismét első kiemeltként indulhatott.

Az elődöntőbe nagyon magabiztosan jutott, ott azonban a végig kitűnő formában játszó Juan Martín del Potróval kellett megmérkőznie. Federer végül 4 óra 26 perc alatt 3—6, 7—6, 19—re nyert, így az open era leghosszabb két nyert szettre játszott teniszmérkőzését játszották le.

Federer a mérkőzés után azt nyilatkozta, örül az ezüstéremnek, és Murray győzelmének is.

Charleston felnőtt barátja

Egy évvel korábban a negyeddöntőig jutott, ben viszont megszerezte ötödik győzelmét ezen a tornán, a döntőben a második kiemelt Novak Đokovićot 6—0, 7—6 7 -ra felülmúlva.

Ezzel Masters címét szerezte meg, újra beérve spanyol riválisát, Rafael Nadalt. Győzelmével megerősítette első helyét a világranglistán, így egy héttel később újra első kiemeltként vett részt a US Openen.

Federer Eddig szettveszteség nélkül, könnyedén nyerte a meccseit, a negyedik körben pedig Mardy Fish egészségügyi okok miatt visszalépett a mérkőzéstől, így Federer egy előre be nem kalkulált pihenőt is kapott.

Rochester masszázs szalon boldog befejezés

A negyeddöntőben a es wimbledoni döntős Tomáš Berdych volt az ellenfele, aki négy szettben kiejtette Federert a tornáról, és így megakadályozta abban, hogy ismét Andy Murray -vel mérkőzhessen meg, ezúttal az elődöntőben.

Így tehát Federer óra először hiányzott a US Open végjátékából. A tornát egy ijesztő incidens előzte meg: egy kínai internetes portálon ismeretlen személy megfenyegette Federert, hogy megöli. Habár a fenyegető később bocsánatot kért, a sajtó nagyon eltúlozta az esetet, a rendőrség pedig szigorú biztonsági intézkedéseket vezetett be.

Legközelebb Bázelben indult, a hazai tornáján, ahol döntőbe is jutott, de ott egy nagyon szoros mérkőzésen kikapott Del Potrotól. De így is csoportelsőként jutott tovább az elődöntőbe, ahol Murray volt az ellenfele. Szerintem a gyorsabb pályák oldhatnák ezt meg.

Ez segítene, hogy időről időre gyorsabban tudjunk mozogni. Ezeken megtapasztalnák a különböző stílusú játékosok, hogy felmenni a hálóhoz, nem egy rossz dolog. Egyszerű a megoldás. Gyorsítani kéne a pályákon és nehezebb volna védekezni.

A támadó stílus a fontosabb. Ezeken a lassú pályákon az egyetlen lehetőség a védekező játék, mind ezt tesszük jelenleg. A as évet rögtön az Australian Openen kezdte, hosszú idő után először semmilyen felkészítő tornán nem indult, de a szervezők ebben az évben gyorsabb borítású pályákat építettek és ez kedvezett Federernek.

Előbbit egy nehezebb, utóbbit egy könnyebb mérkőzésen győzte le, de nagy koncentrációt igényelt mindkét mérkőzés. Bejutott sorozatban a Grand Slam negyeddöntőjébe, ahol Jo-Wilfried Tsonga várta.

Grand Slam elődöntőjébe, ahol Andy Murray volt az ellenfele. A mérkőzésen kiderült, hogy a formája rosszabb skót ellenfelénél, de ennek ellenére küzdött. A negyedik szettben jártak, amikor Murray adogatott a mérkőzésért. Federer azonban visszajött a mérkőzésbe és a rövidítés megnyerésével döntő szettet harcolt ki.

Karrierje során ez volt az első alkalom, hogy egymás után két öt szettes mérkőzést játszott. Federer a döntő szettre elfáradt, s végül pontosan 4 óra játék után búcsúzott.

Oszd meg a feleséged vagy barátnőd vagy szingli üdvözöl w w

A Davis-kupában nem játszott, de címvédőként indult Rotterdambanazonban a negyeddöntőben Julien Benneteau megállította 6—3, 7—5. A cseh játékos 3 mérkőzéslabdát hárított, és hátrányból nyert.

Indian Wellsben Federer végig hátsérüléssel küzdött, amely jelentősen visszavetette játékát. Stanislas Wawrinkát még döntő szettben még így is legyőzte, a nagy rivális Rafael Nadaltól a negyeddöntőben azonban már kikapott 6—4, 6—2 arányban.

Nadal szerint a második szettben különösen szembetűnő volt a svájci sérülése. Federer 2 hónapot hagyott ki Indian Wells után, csak Madridbancímvédőként tért vissza. Több riválisát például Gilles Simont is legyőzve eljutott az évben első Masters döntőjébe, összesen a harmadik római döntőjébe.

Ott Rafael Nadal várta, aki — a legtöbb salakpályás találkozójukhoz hasonlóan — újból felülmúlta két sima szettben 1—6, 3—6.

Huszadik alkalommal maradt alul a spanyollal szemben összesítettben. A negyedik körben Gilles Simon ellen csak 5 szettben jutott tovább, ATP mérkőzésén diadalmaskodva.

Australian Open, official Meet ausztrál férfiak 73 ,

Sorozatban a Grand Slam negyeddöntőjében, 3 szettben vereséget szenvedett Jo-Wilfried Tsongától. Ez volt óta az első alkalom, hogy Đokovićon és Nadalon kívül valaki 3 szettben búcsúztatta Grand Slam tornáról.

Federer a füves szezont Halléban kezdte, ahol a negyeddöntőben karrierje második 6—0, 6—0-s győzelmét szerezte meg Mischa Zverev ellen az első a már említett Gaudio elleni győzelem volt ben.

Megszerezte az évben az első tornagyőzelmét. Ezek után Londonba érkezve Federer egy jó wimbledoni szereplésben bizakodott. Első mérkőzésén kiváló játékkal múlta felül Victor Hănescut. A második körben ekkor olyasvalami következett, amire senki sem számított: a világranglista Szerhij Sztahovszkij legyőzte őt 4 szettben 7—6 56—7 55—7, 6—7 5!

A mérkőzésen Federer egyetlen fontosabb lehetőségét sem tudta érvényesíteni. A vereség véget vetett 36 egymás utáni negyeddöntős sorozatának, amely így is az open era egyik legnagyobb rekordjának számít.

Mivel fő riválisa, Rafael Nadal még korábban, az 1. Federer ezzel a vereséggel rengeteg pontot veszített és 10 éve nem látott mélységbe zuhant a világranglistán: az 5. Hogy hatalmas pontveszteségét kompenzálja, Federer két extra salakos tornát is beiktatott a nyári szezonjába, egy ATP es versenyt Gstaad-ban és egy ATP as tornát Hamburgban.

A keménypályás szezon első tornájától, a Rogers Cup-tól kénytelen volt visszalépni hátsérülése miatt. Ezzel már a 7. Vereségében közrejátszhattak a nyári kudarcok, hiszen rengeteg hibával, önbizalom nélkül teniszezett. Az US Open után ismét néhány hetes pihenő következett, Federer legközelebb a Shanghai Rolex Masters-en játszott: még mindig bizonytalan játékkal a harmadik körben Gaël Monfils három szettben kiejtette a svájcit.

Érdekesség, hogy ezen a tornán elindult párosban is a kínai Ze Zhang társaságában.

Az első kört sikeresen vették, de a második mérkőzés itt is a végállomást jelentette. A fedett pályás szezonra sikerült csak megtalálnia a formáját.

Bázelben a hazai közönség és a gyorsabb borítás is közrejátszott abban, hogy javuló játékkal végre döntőbe jutott, karrierje során már a tizedik alkalommal.

A döntőben es évhez hasonlóan ismét Del Potro győzte le egy igen szoros meccsen, így nem jött össze a tornagyőzelem. Az elődöntőben a US Open óta veretlen Đoković következett, s bár az első szettet megnyerte, a döntőbe jutás nem sikerült. Londonban, a World Tour Finalson megint a szerb ellen játszotta első mérkőzését, ám 3 szettben ismét alulmaradt 4—6, 7—6 22—6.

A Richard Gasquet felett aratott sima győzelem 6—4, 6—3 után viszont Del Potro ellen kellett játszania az elődöntőért. Hatalmas csatában, minden szettben hátrányból felállva egy két és fél órás mérkőzésen harcolta ki a továbbjutást a csoportból 4—6, 7—6 27—5.

A szezon végén Federer elmondta, hogy az év során komoly gondjai voltak a hátával, a salakszezon előtt gyakorolni sem tudott, illetve a nyár során többször fájdalomcsillapítókkal teniszezett, és hogy hosszú időbe telt visszaszereznie az önbizalmát és játékát.

Mindezek agresszívabb, támadóbb játékot tettek lehetővé, valamint stabilabb alapütéseket, főként az addig sebezhetőbb fonák oldaláról. Ezenkívül év végén bejelentette, hogy ismét apai örömök elé néz a következő szezonban.

Ebben az évben Federer a brisbanei tornán kezdte el az évet. A teniszében szemmel látható változások mentek végbe, és sikerült is bejutnia a torna döntőjébe, ahol azonban a hazai kedvenc Lleyton Hewitt legyőzte.

Melbourneben egy jótékonysági mérkőzéssel kezdett Jo-Wilfried Tsonga ellen. A svájci teniszező ezúttal magabiztos játékkal győzelmet aratott skót riválisa felett 6—3, 6—4, 6—7 66—3.

Mivel a tornát honfitársa, Stanislas Wawrinka nyerte meg, az egykori világelső a 8. Részt vett Újvidéken a februári Davis-kupa fordulón, ahol Svájc legyőzte Szerbiát és ezzel bejutott a negyeddöntőbe.

Ezzel a 6. Az indian wells-i tornán is jó formában játszott és végül a döntőbe jutott, ahol csak Đoković tudta legyőzni 6—3, 3—6, 6—7 3. Federer ezután Svájcba repült, hogy a kazahsztáni csapat ellen játsszon a Davis kupában.

A döntő ötödik, mindent eldöntő mérkőzését Federer játszotta és sima győzelmet aratott Andrej Golubev ellen, így után második alkalommal jutott elődöntőbe a Davis-kupában.

A salakszezon kezdetével Federer rögtön szabadkártyát kért a Monte Carlo Mastersre.

Tsonga ellen két pontra volt a vereségtől, ám egy 2 és fél órás mérkőzésen végül fordítani tudott. Ez volt Federer negyedik döntős szereplése a tornán.

Pár héttel gyermekei születése után nem csoda, hogy a következő tornán nehezen koncentrált és meccslabdáról kapott ki Jeremy Chardytól Rómában. Az új, támadó felfogásban játszó Federer számára sok jóval kecsegtetett a füves szezon.

Halléban címet kellett védenie ból. Be is jutott az elődöntőbe, ahol felülmúlta Kei Nishikorit. A döntőben megverte Alejandro Fallát és A döntőig jutottak, ott azonban végül vereséget szenvedtek.

Wimbledonban Federer nagyon eltökélt volt, hogy előző évi eredményén javítson. Első három ellenfelén könnyedén áthaladt, sőt a negyedik körben sima három szettben ejtette ki azt a Tommy Robredótaki ellen ban talán legemlékezetesebb vereségét szenvedte el a US Openen.

Ezzel bejutott karrierje Grand Slam negyeddöntőjébe, megdöntve Jimmy Connors addigi rekordját.

Ószaka Meet ausztrál férfiak 73 — 25

Grand Slam döntőjébe és már a 3. Az év valószínűleg legszínvonalasabb és legizgalmasabb összecsapásán, egy 4 órás öt szettes mérkőzésen az esélyesebb Đoković végül nyert 7—6 64—6, 6—7 47—5, 4—6.

Federer a negyedik szettben komoly küzdelmek árán többször is hátrányból jött vissza és — csakúgy mint 6 évvel korábban — bajnoki labdát hárítva mentette az összecsapást döntő szettre.

A svájci játékos máshogy viszonyult ehhez a vereséghez, mint a 6 évvel korábbihoz Nadal ellen. Akkor a döntő komoly visszaesést eredményezett a következő tornákon, ezúttal viszont éppen ez lehetett az elkövetkezendő sikerek elindítója.

Három hetes pihenő után 3 év elteltével tért vissza Kanadába, hogy részt vehessen a Canada Mastersen. Rafael Nadal sérülése következtében a következő három tornán második kiemeltként vett részt. Miután a második mérkőzésén Marin Cilic komoly küzdelemre kényszerítette, sikerült eljutni a fináléba.

A döntőben Jo-Wilfried Tsonga ellen játszott és szoros küzdelemben kikapott.

Grand Slam-negyeddöntőinek sorozata ugyanakkor Meet ausztrál férfiak 73, ekkor már nél állt.

Hullámzó játékának köszönhetően szoros mérkőzésekre kényszerült Vasek Pospisil ellen ezzel a történelem első játékosává vált, aki legalább Masters es meccset nyertilletve Gael Monfils ellen. Ez a tény és az év során elveszetett döntők láthatóan bosszantották, hiszen az utóbbi meccsen rá nem jellemző módon földhöz csapta ütőjét és a bíróval vitatkozott.

Masters es győzelmét, Továbbá a torna során kvalifikálta magát az évzáró világbajnokságra. A US Openen Federer könnyedén nyerte első 4 mérkőzését. A negyeddöntőben ismét Gael Monfils volt az ellenfele, aki nagyszerű játékkal már két szettes előnyre tett szert. Federer azonban a fordítani tudott es állásról, annak ellenére, hogy Monfilsnak a negyedik szettben két mérkőzéslabdája is volt 4—6, 3—6, 6—4, 7—5, 6—2.

A Davis kupa elődöntőt Svájcban rendezték, az ellenfél pedig Olaszország volt. Federer mindkét egyes mérkőzését nyerve a döntőbe juttatta hazája csapatát. Karrierje első Davis kupa döntőjére készülhetett tehát.

Rövid pihenő után a sanghaji tornán tért vissza, mely megdöbbenő módon kezdődött a számára: az első mérkőzésen Leonardo Mayer ellen 5 mérkőzéslabdát tudott hárítani és nyert!

Federer ezt a legnagyobb fordításának nevezte. Ezt, az újabb magas színvonalú az összecsapást Federer tudta megnyerni 6—4, 6—4megszakítva ellenfele veretlenségi sorozatát.

Masters es győzelmét szerezte meg. Ezzel az eredménnyel Federer visszaszerezte a 2. Fedett pályán Federer a hazai, bázeli tornán kezdett és egy újabb tornagyőzelmet aratott, összesen a A döntőben a belga David Goffint verte meg a hatodik bázeli címért.

Ekkorra már a világelsőséghez is közel került. Azonban Raonicot 6—1, 7—6 0 és Nishikorit 6—3, 6—2 is simán legyőzte, bebiztosítva a továbbjutást. Ám a következő nap, kiderült, hogy Federer hátsérülést szenvedett el, méghozzá olyan komolyban, amely a világbajnoki döntőtől való visszalépésre kényszeríti.

Ez volt a világbajnokságok történetének első döntőtől való visszalépése, a svájci játékos karrierjében mindössze a harmadik alkalom hogy visszalépett. Ezek az információk később tévesnek bizonyultak.

A Davis kupa döntőjét Franciaországban játszották. Valószínűleg Federer gyengeségeire építve a franciák salakpályát építettek a döntő színhelyének.

Ő azonban egy hét alatt felgyógyult sérüléséből, és habár az első napon Gael Monfils ellen súlyos vereséget szenvedett, a 2. Ezzel az első teniszező lett a történelemben, akinek mind a négy egyéni Grand Slam győzelme, világbajnoki győzelme, valamint Hopman kupa győzelme, olimpiai aranyérme és Davis kupa győzelme is van.

Nyertem annyit karrierem során, hogy nincs szükségem arra hogy ezzel tegyem teljessé, szóval inkább másoknak örülök. Év végén először került sor az ázsiai International Premier Tennis Legue megrendezésére, mely egy különleges csapatverseny és bemutató sorozat, egyedi szabályokkal.

Federer a Micomax Indian Aces nevű csapat tagjaként játszott Delhiben. Csapata végül a végső győzelmet is megszerezte a ligában.

December én jótékonysági mérkőzést nyert Wawrinkával szemben Match For Africa 2 néven. A döntő megnyerésével Federer a harmadik játékos lett az Open érábanJimmy Connors és Ivan Lendl után, aki legalább mérkőzést nyert meg karrierje során.

A döntő után többek között Rod Laver és Ken Rosewell is megjelent a díjátadón a lenyűgöző teljesítmény tiszteletére. Az Australian Openre tehát jó formában, esélyesként érkezett. Ennek ellenére a Simone Bolelli elleni második fordulós mérkőzésen máris négy szettre kényszerült, a svájci játékos pedig tőle szokatlan módon ápolást kért.

Később kiderült, hogy a mutatóujjával volt valamilyen gondja, valószínűleg felhólyagosodhatott, esetleg méhcsípés volt az oka. Federer ezután hosszú szünetet tartott és csak Dubajban tért vissza címet védeni. A címvédés sikerült is, a fináléban Novak Đokovićot győzte le két szettben 6—3, 7—5.

Ezzel már a hetedik alkalommal tudta megnyerni a versenyt és A salakszezont Federer az újonnan szervezett isztambuli ATP-tornán kezdte el, ahol közepes formával és küzdelmes meccseken át is megszerezte a trófeát, összesen a A döntőben Pablo Cuevast győzte le 6—3, 7—6 11a es Roland Garroson aratott győzelme óta először nyerve vörös salakon tornát.

A találkozó során Federer egyszer sem tudta elvenni honfitársa adogatását, ilyen óta nem fordult elő vele Grand Slam tornán.

A füves idényt Federer Halléban kezdte, ahol hétszeres címvédőként joggal reménykedett egy újabb győzelemben.

Wimbledonba tehát jó formával érkezett, gyorsan sikerült is elődöntőbe jutnia mindössze egyetlen szett elvesztésével. Tizedik wimbledoni elődöntőjében Andy Murray következett, aki nagyon jó formában teniszezett és sok szakértő előzetesen az ő győzelmét várta Wimbledonban.

Közvetlenül a mérkőzés előtt is a legtöbben a skót játékos győzelmét várták, aki játékával megfelelt is az elvárásoknak, azonban Federer egészen lehengerlő tenisszel megállította.

A találkozót később az év egyik legjobb mérkőzésének választották. Tizedik wimbledoni fináléjában viszont már nem tudta ezt a teljesítményt megismételni és a világelső Novak Đoković négy szettben legyőzte.

A Canada Masterst Federer kihagyta, ezzel a 3. Cincinnatibe címvédőként érkezett, a gyors borításon pedig Federer hamar formába lendült.

Az elődöntőben megint legyőzte Andy Murrayt, zsinórban ötödször 6—4 7—6 6. A döntőben ezután két szettben nyert Đoković ellen 7—6 16—3ezzel hetedik győzelmét szerezve meg, a világranglistán pedig visszavette a 2.

A US Openen Federer továbbra is csúcsformában játszott, karrierje során mindössze negyedszer a os és as Wimbledon és a es Ausztrál Open után szettveszteség nélkül jutott Grand Slam fináléba. Ez a hetedik US Open döntője volt és óta először tudott egy szezonban kétszer is Grand Slam döntőbe jutni.

Ott, a döntőben egy hullámzó mérkőzésen végül négy szettben alulmaradt Đoković ellen. Bázelben is címet kellett védenie, azonban Federer ekkor már nem a nyári formájában teniszezett, így nehéz mérkőzéseket kellett nyernie a döntőbe jutáshoz.